ZA DEMOGRAFSKU POLITIKU 60. 000 KM
“U 2014. godini u svrhu stimulisanja nataliteta iz budžeta je izdvojeno 55. 000 KM, a isplata se vrši u kontinuitetu. Za liječenje steriliteta od početka 2015. do danas su podnesena tri zahtjeva, a za jednokratne novčane pomoći za novorođeno treće i svako naredno dijete podneseno je pet zahtjeva”, rečeno je u Odjeljenju za privredu i društvene djelatnosti i dodato da se okvirno svakog mjeseca isplate 33 jednokratne novčane pomoći porodicama gdje su oba roditelja nezaposlena.
Tokom prošle godine u Kozarskoj Dubici rođeno je 147 beba, što je za 28 više u odnosu na 2013. godinu.
