ZAVRŠEN 24.”NOVOGODIŠNJI TURNIR U MALOM FUDBALU – KOZARSKA DUBICA 2012”

turnir finale1 10 01 2012

Sinoć je završen 24. tradicionalni „Novogodišnji turnir u malom fudbalu – Kozarska Dubica 2012“, a ovogodišnji osvajač turnira je ekipa „Boračke organizacije Republike Srpske“ iz Banja Luke.
Pred punom dvoranom odigrano je šest susreta na kojima je postignuto 19 pogodaka.

U prvom susretu u borbi za treće mjesto u konkurenciji seniora sastale su se dvije dubičke ekipe „Noćni bar Kalipso“ i „Radnik LBH“, a „Kalipso“ je slavio sa ubjedljivih 6-1.

Zatim su na teren izašli pioniri, a ekipa „Ligno progresa“ iz Prijedora je savladala „Kafe bar MQ“ sa 3-0, te su po treći put došli do titule prvaka na turniru u Dubici.

Najbolji strijelac u ovoj uzrasnoj kategoriji je Ognjen Pralica iz „Kafe bara MQ“, najbolji golman je Nenad Vlačina iz „Ligno progresa“, a iz istog kluba je i najbolji igrač turnira Stefan Mikić.

U konkurenciji kadeta „Rudprom“ iz Prijedora je minimalnim rezultatom 1-0 savladao „Kafe bar Vizard“ iz Kozarske Dubice, a jedini pogodak na susretu postignut je iz kaznenog udarca sa 9 metara.
Kod kadeta najbolji golman turnira je Milomir Novaković iz „Rudproma“, iz iste ekipe je i najbolji igrač Saša Pušić, a najbolji strijelac je Vladan Reljić iz ekipe „Kafe bar Vizard“ Kozarska Dubica.

Prema ocjeni brojne publike u Sportskoj dvorani, najbolji susret večeri bio je okršaj dvije veteranske ekipe, „Stomatološke ambulante dr Venera Jandrić“ iz Prijedora i „Mini kompani FIT“ iz Kozarske Dubice. U svih 40 minuta susreta, mogao se vidjeti veliki broj prilika, odlična pas igra, te fudbalsko znanje i iskustvo majstora malog fudbala, zbog čega je ova utakmica bila pravi praznik za oči.
Pored igrača, odličnu partiju su pružili golmani obe ekipe, koji su bili nesavladivi do samog kraja utakmice, zbog čega je rezultat na semaforu, nakon isteka vremena, i bio 0-0.
U izvođenju penala, više sreće su imali Prijedorčani, te su zasluženo došli do prvog mjesta.
Najbolji igrač kod veterana je Leonard Samardžija iz prvoplasirane ekipe, najbolji golman je Saša Jovanović iz ekipe „Mini kompani FIT“, a iz istog tima dolazi i najbolji strijelac Nedo Zdjelar.
Diplomu za „Fer plej“ dobila je ekipa „Brnjak i Jarinje“ Kozarska Dubica.
Nakon veterana, na teren su izašli oni najmlađi, ekipe pjetlića „Roki komerc“ i „Vatreni mlin“,a „Roki komerc“ je zasluženo slavio sa 4-1.
Nagrade za najbolje pojedince turnira dobili su igrači „Roki komerca“.
Najbolji igrač je Srđan Milosavljević, najbolji strijelac Marko Joldžić, a najbolji golman je Kosta Ranilović.

I za kraj turnira utakmica dostojna finala.

Na teren su izašle ekipe koje su od početka turnira pretendovale na prvo mjesto, „Jasen promet“ iz Jasenovca i „BORS“ iz Banja Luke.
Utakmica je bila izjednačena sve do 19-og minuta, kada su igrači „BORS-a“ postigli pogodak i preuzeli inicijativu.
Dok kraja utakmice, još su dva puta zatresli mrežu „Jasen prometa“, te sa rezultatom 3-0 došli do titule osvajača turnira.
Pehar i nagradu od 6.000 konvertibilnih maraka pobjednicima je uručio načelnik opštine Nino Jauz.
Najbolji strijelac turnira je član „Noćnog bara Kalipso“ Miroslav Jajčanin, najbolji igrač turnira je Nemanja Jovičić iz pobjedniče ekipe „BORS“, a najbolji golman je Marijan Škendrić iz „Jasen prometa“.
Diploma za „Fer plej“ dodijeljna je ekipi „SFRJ“ Aginci, a potom su uručene plakete sudijama turnira Danijelu Mandiću, Nebojši Dostici i Željku Čelici.
Pokrovitelj turnira je i ove godine bila opština Kozarska Dubica, a organizator Centar za informisanje i kulturu.