“OBUKA DJECE U SAOBRAĆAJU”
Dodjelom biciklističkih dozvola za više desetina malih Dubičana sutra završava „ Obuka djece u saobraćaju“ , dvonedjeljna preventivno-obrazovna aktivnost, koju već četvrtu godinu za redom u našem gradu organizuju i realizuju Auto-moto savez Republike Srpske i Auto-moto društvo “Kozarska Dubica“ ,a sve u cilju zaštite najmlađih u saobraćaju.
Ispred Doma kulture, na poligonu u obliku osmice, sa iscrtanom horizontalnom i postavljenom vertikalnom signalizacijom mališani uzrasta od 5 do 12 godina su se proteklih dana u prijepodnevnim i večernjim časova zabavljali i učili.
Od 21.jula malu biciklističku školu pohađalo je stotinjak dubičkih mališana, sa djecom su radili instruktori, a organizatori su uz dobro pripremljen poligon osigurali bicikle, kacige i svu drugu potrebnu opremu.
Kako kroz ovakve i slične aktivnosti djeca stiču neophodna znanja i naviku pravilnog ponašanja u saobraćaju, sa projektom „Djeca u saobraćaju“ kod Omladinske banke BiH konkurisala je neformalna grupa mladih opštine Kozarska Dubica, obezbijedila potrebna novčana sredstva i priključila se organizaciji i realizaciji projekta, koji već tradicionalno provode Auto-moto savez i Auto-moto društvo Kozarska Dubica.
U nizu preventivno-obrazovnih akcija koje realizuje kozarskodubičko Auto-moto-društvo u saradnji sa Auto-moto savezom Republike Srpske je i besplatna teorijska obuka za vozače mopeda i skutera, koja se već drugu godinu tokom ljetnih mjeseci , organizuje za djecu sa navršenih 14 godina .
Ova aktivnost je počela u junu, završava u septembru , vozačke dozvole na ovaj način za sada je dobilo 6-oro mladih vozača , a za 20-ak obuka još traje.
