ZAVRŠENO SNIMANJE DRUGE EPIZODE SERIJE “KAD BUDE BIĆE”
Sinoć je na lokaciji sela Pucari snimljena zadnja klapa druge, od ukupno 15 epizoda, domaće serije “Kad bude biće”, koja se u produkciji “Balkan filma” i u režiji Dubičanina Marka Misirače u Kozarskoj Dubici snimala petnaestak dana.Snimanje serijala se radilo po tekstu tuzlanskog glumca Midhata Kušljugića, a inicijator projekta, na preporuku pisca teksta, je produkcijska kuća “Balkan film”, iz Kozarske Dubice koja je svoj kvalitet ranije dokazala snimajući, između ostalog, filmove “Turneja” i “Neprijatelj”.
“Završili smo snimanje prve dvije epizode koje ćemo montirati do septembra i zadovoljni smo onim što smo uradili. Zahvalio bih se scenaristi koji mi je povjerio svoj scenario i glumcima koji su odigrali odlične uloge”, kazao je režiser Marko Misirača.
Glumci su uglavnom sa pozorišnih dasaka , još neafirmisani na filmu i televiziji , a glavne uloge povjerene su Adnanu Omeroviću i Ivani Perkunić.
“Drago mi je da smo napravili uspješan spoj gumaca iz Banjaluke, Tuzle i Zenice i da smo dostojni ovog projekta”, kaže Midhat Kušljugić.
Serijal “Kad bude biće” je komedija koja govori o povratku mladih ljudi iz Njemačke, nakon što nisu uspjeli naći adekvatan posao u ovoj zemlji. Po povrtaku kreće njihova priča o egzistenciji na ovim prostorima.
Snimljene dvije epizode biće ponuđene televizijskim i producentskim kućama , kako bi se, uz njihovu finansijsku podršku na proljeće nastavilo snimanje.
