POLAZAK U KUMBOR U SUBOTU
Kroz projekat republičkog Javnog fonda za dječiju zaštitu „Socijalizacija djece Republike Srpske-2011.godine“ besplatno će ljetovati 26-oro dubičkih mališana.Put Kumbora krenuće u subotu, 13.avgusta na desetodnevni odmor, a ovim povodom sa djecom i roditeljima juče je održan radni sastanak oko detalja odlaska na crnogorsko primorje.
Direktor Centra za socijalni rad Branko Arnaut rekao je da je u grupi djece iz Kozarske Dubice 15-oro korisnika Centra za socijalni rad, petoro mališana iz Udruženja roditelja sa četvoro i više djece, troje iz Udruženja roditelja djece i omladine sa posebnim potrebama «Rastimo zajedno», dvoje iz Udruženja Roma, a posredstvom opštinske Boračke organizacije projektom je obuhvaćeno jedno dijete.
Djeca su uzrasta od 6 do 11 godina, putuju uz pratnju troje odraslih, a u Kumboru boraviće uz određeni program i planirane aktivnosti.
Projekat ljetovanja navedenih kategorija djece u Kumboru realizuje se u Srpskoj od 2002., a u Kozarskoj Dubici od 2004.godine.
