“DŽIPIJADA 2011”
Dubički Of roud klub «Kozara» je u saradnji sa Auto-moto društvom Kozarska Dubica, u subotu bio domaćin trećem revijalnom of roun reliju, na kome je učestvovalo 25 vlasnika terenaca iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Crne Gore.
Ljubitelji džipova okupili su se u jutarnjim časovima kod stadiona Borac, odakle je organizovan defile ulicama grada, a onda se krenulo prema Moštanici.
« Džipijada je protekla bez ikakvih problema, izuzev manjih kvarova na vozilima koji su se otklanjali na licu mjesta, a vozači su sa lakoćom prelazili brdske staze , čija je ukupna dužina bila oko 20 kilometara», kazao je Dejan Šuvak, predsjednik of roud kluba “Kozara”.
Kako je reli bio revijalnog karaktera, nije bilo proglašenja pobjednika, ali su svi savladali prepreke koje donosi brdska vožnja, te uživali u prirodnim ljepotama Kozare i okoline.
