“DŽIPIJADA 2011”

dzipijada 2 2011
Dubički Of roud klub «Kozara» je u saradnji sa Auto-moto društvom Kozarska Dubica, u subotu bio domaćin  trećem revijalnom of roun reliju, na kome je učestvovalo  25 vlasnika terenaca  iz  Bosne i Hercegovine, Slovenije i Crne Gore.

Ljubitelji džipova okupili su se u jutarnjim časovima kod stadiona Borac, odakle je organizovan defile ulicama grada, a onda  se krenulo prema Moštanici.

« Džipijada je protekla  bez ikakvih problema, izuzev manjih kvarova na vozilima koji su se  otklanjali na licu mjesta, a vozači su sa lakoćom prelazili brdske staze , čija je ukupna dužina bila oko 20 kilometara», kazao je Dejan Šuvak, predsjednik of roud kluba “Kozara”.
Kako je reli bio revijalnog karaktera, nije bilo proglašenja pobjednika, ali su svi savladali prepreke koje donosi brdska vožnja, te uživali u prirodnim ljepotama Kozare i okoline.