VEČE OJKAČE-MOŠTANICA 2011
Uoči vjerskog praznika Preobraženja Gospodnjeg, kod drevnog manastira Moštanica i ove godine okupilo se više hiljada ljudi.Na najvećem dubičkog zborištu u organizaciji opštine Kozarska Dubica održana je tradicionalana manifestacija «Veče ojkače 2011» koja je okupila 18 izvornih grupa iz naše i susjednih opština. Ovu revijalnu muzičku manifestaciju otvorio je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
“Okupljanje ovdje kod manastira je jedna od najboljih tradicija koja ne smije da prestane, naše saoborovanje uvijek je mnogo značilo, da pokažemo da smo narod i nacija koja uvijek misli dobro i koja kad pjeva –zlo ne misli, kazao je Dodik.

«Ovo ovdje je veliko okupljanje naših vjernika Srba i svih dobrih ljudi drugih nacija koji se susreću sa svojim prijateljima iz mladosti i iz života”, istakao je Dodik. On dodao da je manastir Moštanica jedan od važnijih manastira u sistemu pravoslavne crkve koja je najvažniji stub identiteta srpskog naroda, i zato će vlasti RS nastaviti da podržavaju ulogu I značaj primarno crkvene organizacije Srpske pravoslavne crkve ali i drugih vjerskih zajednica.

«Čast nam je što je predsjednik Srpske ove, kao i prošle godine našao vremena da nam se pridruži na zboru, jer je ovo jedan od rijetkih zborova koji se sačuvao u ovom dijelu naše zemlje», rekao je načelnik opštine Nino Jauz.
Nakon večeri ojkače, nastavilo se sa narodnim zborovanjem. Kao i ranijih godina, veselilo se uz obilje muzike, jela i pića do kasno za noć a bilo je i brojnih zanimacija namjenjenih najmlađima.
