DUBIČKI KARATISTI NA PRVENSTVU RS

karate wazariNa Prvenstvu Republike Srpske koje je održano u nedjelju u Doboju takmičari karate kluba «Wazari» su osvojili 9 medalja, od kojih 5 zlatnih, 3 srebrne i jednu bronzanu.


U pojedinačnoj konkurenciji Jelena Špica je osvojila dva zlata, jedna zlatna je pripala Miroslavu Vlajniću, a po srebrnu medalju su dobili David Šarić i Aleksandra Štinc.

U katama ekipno karatistkinje «Wazarija» su osvojile dva zlata i srebro, a srebro im je pripalo i u borbama ekipno.

Vlajnić Miroslav, Burazor Tanja, Špica Jelena, Štinc Aleksandra i Šarić David su ovim nastupom obezbijedili plasman u reprezentaciji Republike Srpske, i nastup na Svjetskom Kupu koji će se održati ove godine u Italiji.

U Doboju ,na Prvenstvu Republike Srpske učestvovalo je i 12  karatista Knešpolja koji su osvojili četiri medalje ,dvije zlatne ,jednu srebrnu i jednu bronzanu.

Zlato su osvojile Jelena Škorić u katama i Jovana Batić u borbama pojedinačno,srebro je pripalo Darneli Odobašić,a bronza Dajani Batić u borbama pojedinačno.

Na prvenstvu Republike Srpske učestvovalo je 675 takmičara iz 33 karate kluba ,a u generalnom plasmanu prvo mjesto pripalo je  «Hercegovacu» iz Bileće.