OSVEĆENO ZVONO CRKVE U VLAŠKOVCIMA
Juče je u Vlaškovcima upriličena svečanost povodom osvećenja zvona Crkve Uspenja Presvete Bogorodice.Osvećenje zvona i svetu arhijerejsku liturgiju predvodio je izaslanik episkopa banjalučkog Gospodina Jefrema, Ranko Maletić, arhijerejski namjesnik prijedorski, a kum zvona bio je Radenko Reljić.
Hram, na mjestu gdje sada stoji nezavršena crkva, postojao je još 1892.godine, a razrušen je i spaljen za vrijeme Drugog svjetskog rata, rekao je predsjednik Odbora za izgradnju crkve Stanko Milanković.

On je podsjetio da je temelj nezavršene crkve osvećen 2007. godine, a nakon četiri godine, zahvaljujući angažovanosti stanovnika Vlaškovaca i drugih dobrih ljudi, u crkvi je postavljeno zvono.
Naredne godine crkva Uspenja Presvete Bogorodice trebala bi biti završena i osvećena, opština je učestvovala u dosadašnjim radovima, a učestvovaće i u narednim aktivnostima, kao i u nastavku uređenja putne infrastrukture u Vlaškovcima, naglasio je načelnik opštine Nino Jauz.
