Banjac: Srpska nikada nije imala bolju međunarodnu poziciju kao što je to sada
-Republika Srpska nikada nije imala bolju međunarodnu poziciju u periodu od 1992. godine pa do danas – rekao je predsjednik Narodne partije Srpske Darko Banjac.
– Danas imamo najbolju poziciju. Uspjeli smo u posljednje dvije godine da dobro odigramo šahovsku igru. I to je politika. Dobro smo procijenili i dobili smo pobjedu – rekao je Banjac.
Naveo je da je Srpska odigrala dobre poteze.
– Milorad Dodik je kao predsjednik Republike Srpske presuđen i to je bilo protiv međunarodnog prava. Htjeli su da sklone jednog čovjeka, jer ga drugačije nisu mogli pobijediti. Međutim, mi smo uspjeli da odigramo dobre poteze – naveo je Banjac.
Ističe da Srpska ima ozbiljnu međunarodnu podršku.
– Imamo odličnu saradnju sa SAD, Rusijom, Kinom i pojedinim zemljama EU. Nama je cilj bio da sačuvamo nadležnosti i institucije. I došli smo do pozicije da Kristijan Šmit odlazi i da naši predstavnici imaju komunikaciju sa najvišim organima SAD, Kine i Rusije, kao i Izraela. Nas sada primaju i čuju – rekao je Banjac.
RTRS/M.B./
