DUBICA BOLJA OD UNE DSW U GRADSKOM DERBIJU
Susret je počeo poprilično izjednačeno, igralo se gol za gol, a vođstvo se mijenjalo iz napada u napad.
Dubička publika je uživala u sjajnom rukometu, a najbolju igru u ovom periodu su pokazale Jovana Ilić i Valentina Marković u ekipi „Dubice“, te Svjetlana Vatreš u ekipi „Une DSW“.
Ta izjednačena igra trajala je dvadesetak minuta, kada na vidjelo izlazi fizička spremnost ekipa.
Vidno spremnija „Dubica“ po prvi put preuzima inicijativu i do kraja prvog poluvremena odlazi na plus četiri, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 14-18.
U drugom poluvremenu na terenu se znatno mijenja situacija, rukometašice „Une DSW“ izgledaju sve umornije, desetak minuta ne uspijevaju da postignu gol, prvenstveno zbog izuzetno raspoložene Marije Đenadije na suprotnom golu.
Njene odbrane su stimulisale saigračice da zaigraju agresivnije u odbrani i brzom tranzicijom u napad probijale su odbranu „Une“.
Iako je često te napade znala da zaustavi odlični golman „Une DSW“ Darnela Odobašić, ipak to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz sa visokih 22-43.
Ovom pobjedom „Dubica“ je potvrdila ulogu favorita i dokazala da je s razlogom prvak Druge lige RS, jedina neporažena ekipa u ovoj sezoni, a jednom nogom su već u višem rangu, Prvoj ligi RS.
Ponovo je najefikasnija bila Jovana Ilić, inače najbolja igračica i strijelac lige, sa 16 postignutih golova, a slijede je Valentina Marković sa 10,Dragana Kremenović 6, Dijana Radović 3,Nađa Arnautović ,Nina Tepić i Sara Majkić po 2, te Maja Tufegdzija i Helena Ćurić po 1.
U ekipi „Une DSW“ ,kao i tokom cijele sezone, najefikasnija je bila Svjetlana Vatreš sa 15 golova, Dorotea Jukić je dala 3, Teodora Jukić 2, te Marija Hodak i Dragana Kolundžija po 1.
Trener „Dubice“ Vladimir Suvajac ističe da su ove djevojke mnogo puta pokazale da su veliki rukometni potencijal i jedva čekaju da se od sljedeće sezone dokažu i kao prvoligašice.
Trener „Une DSW“ Tatjana Obućina ističe da je bilo mnogo propusta u igri njene ekipe, ali je zadovoljna činjenicom da su, uprkos mnogim poteškoćama, djevojke dale sve od sebe.
Do kraja prvenstva „Dubici“ je ostala još jedna utakmica, zaostali susret sa „Srbcem“, dok „Una DSW“ treba da odigra dva susreta, a protivnici su im „Omladinac“ iz Banjaluke i „Mira 2“ iz Prijedora.
