“MAJKA KNEŽOPOLJKA”POBJEDNIK KVALIFIKACIONOG TAKMIČENJA”DJECA U SAOBRAĆAJU”
Ekipe sastavljene od po dva dječaka i dvije djevojčice rođenih od 2003. do 2005. godine prvo su pokazali znanje iz saobraćajnih propisa na pismenom testu, a potom i vještinu u vožnji bicikla na zadanoj stazi .Iako su svi takmičari pokazali zavidno znanje i vještinu, sveukupni pobjednik je ekipa Osnovne škole “Majka Knežopoljka”. Drugo mjesto ekipno pripalo je drugoj ekipi škole “Vuk Karadžić”, a treće mjesto osvojila je druga ekipa škole “Sveti Sava”.
U pojedinačnoj konkurenciji kod dječaka prvo i treće mjesto pripalo je takmičarima škole “Petar Mećava”,Marko Kljajić je bio prvi, a Viktor Gligić treći, dok je drugo mjesto osvojio Marko Zec iz škole ”Majka Knežopoljka”
Takmičarke ove škole Marija Zec i Anđela Tomaš osvojile su prvo, odnosno drugo mjesto,dok je Lejla Veladžić iz škole “Vuk Karadžić” bila treća. Za naboljeg nastavnika proglašen je Miroslav Škara, vođa pobjedničke ekipe škole “Majka Knežopoljka” koja će na republičkom takmičenju 21. i 22.maja u Banji Vrućica u Tesliću predstavljati regiju “Pounje”.
Kroz takmičenje “Djeca u saobraćaju” koje se provodi već 14 godina na školskom, kvalifikacionom i republičkom nivou osnovno znanje iz saobraćajnih propisa steklo je više od 7 hiljada đaka.
