POLOŽENI VIJENCI NA SPOMEN OBILJEŽJE U PARKU NARODNIH HEROJA

Vjence su najprije položili narodni poslanici u Skupštini RS Darko Banjac i Perica Bundalo, zatim načelnik opštine Mile Zlojutro i predsjednik Skupštine Nebojša Milovčević, zatim delegacije Opštinskog SUBNOR-a i opštine Bela Palanka iz Srbije, kao i delegacija Boračke organizacije Kozarska Dubica.
polaganje vijanaca 2 27 04 2014polaganje vijanaca 3 27 04 2014polaganje vijanaca 4 27 04 2014Vijence na spomen-obilježje u Parku narodnih heroja položile su i delegacije političkih stranaka , Srpske demokratske stranke , Partije demokratskog progresa, Socijalističke partije i Demokratskog narodnog saveza , kao i delegacija Opštinskog Crvenog krsta.
polaganje vijenaca 27 04 2015Platane u gradskom parku i spomen obilježje podignuto u znak sjećanja na ustaški masakr 1944.godine, kada su ustaše na ovom mjestu objesili 17 Dubičana antifašista , samo su jedno od brojnih mjesta i obilježja, koja svjedoče o strahotama Drugog svjetskog rata .
Kozarska Dubica je jedna od opština koja je oslobođenje 27.aprila 1945.godine dočekala sa upola manjim brojem stanovnika nego s početka Drugog svjetskog rata.
Od 33 hiljade i 149 stanovnika živote je izgubilo 17 hiljada 691 ili 53 posto ukupnog stanovništva.