“GASTRO DAN “

S ciljem očuvanja tradicije naroda ovog podneblja i prezentacije svojih proizvoda na manifestaciji je učestvovalo 14 izlagača, dubičkih preduzeća, pekara, restorana, udruženja građana,a svoje kulinarsko umijeće pokazali su i dubički srednjoškolci .
nino gastro 2012
Uz pomoć malih kuhara iz Dječijeg vrtića „Pčelica“ manifestaciju je otvorio načelnik opštine Nino Jauz, koji je rekao da je cilj ove manifestacije da se gastronomska ponuda Kozarske Dubice i Potkozarja približi posjetiocima, da bi se pokazalo da je ovo područje spremno za taj vid turizma.
On je podsjetio da se u Kozarskoj Dubici realizuje gastro 2012IPA projekat iz oblasti turizma koji, između ostalog, obuhvata pripremu nekoliko seoskih domaćinstava za prijem i smještaj turista, te izgradnju turistički atraktivnih pješačkih ruta. 
Jauz je istakao da je u tom smislu veoma važna saradnja sa drugim lokalnim zajednicama, te da Kozarska Dubica u osposobljavanju i osmišljavanju gastro6 2012turističkih sadržaja sarađuje sa susjednim opštinama Prijedorom, Novim Gradom, Kostajnicom i Gradiškom.
Direktor Turističke organizacije opštine Kozarska Dubica Nada Grgača rekla je da za manifestaciju “Gastro dan” tradicionalno vlada veliko interesovanje izlagača i posjetilaca.
Brojni posjetioci imali su priliku da degustiraju razna jela i pića, a organizovan je i prigodan program kulturno-umjetničkih društava.