“GASTRO DAN “
S ciljem očuvanja tradicije naroda ovog podneblja i prezentacije svojih proizvoda na manifestaciji je učestvovalo 14 izlagača, dubičkih preduzeća, pekara, restorana, udruženja građana,a svoje kulinarsko umijeće pokazali su i dubički srednjoškolci .

Uz pomoć malih kuhara iz Dječijeg vrtića „Pčelica“ manifestaciju je otvorio načelnik opštine Nino Jauz, koji je rekao da je cilj ove manifestacije da se gastronomska ponuda Kozarske Dubice i Potkozarja približi posjetiocima, da bi se pokazalo da je ovo područje spremno za taj vid turizma.
On je podsjetio da se u Kozarskoj Dubici realizuje
IPA projekat iz oblasti turizma koji, između ostalog, obuhvata pripremu nekoliko seoskih domaćinstava za prijem i smještaj turista, te izgradnju turistički atraktivnih pješačkih ruta.
Jauz je istakao da je u tom smislu veoma važna saradnja sa drugim lokalnim zajednicama, te da Kozarska Dubica u osposobljavanju i osmišljavanju
turističkih sadržaja sarađuje sa susjednim opštinama Prijedorom, Novim Gradom, Kostajnicom i Gradiškom.
IPA projekat iz oblasti turizma koji, između ostalog, obuhvata pripremu nekoliko seoskih domaćinstava za prijem i smještaj turista, te izgradnju turistički atraktivnih pješačkih ruta. Jauz je istakao da je u tom smislu veoma važna saradnja sa drugim lokalnim zajednicama, te da Kozarska Dubica u osposobljavanju i osmišljavanju
turističkih sadržaja sarađuje sa susjednim opštinama Prijedorom, Novim Gradom, Kostajnicom i Gradiškom.Direktor Turističke organizacije opštine Kozarska Dubica Nada Grgača rekla je da za manifestaciju “Gastro dan” tradicionalno vlada veliko interesovanje izlagača i posjetilaca.
Brojni posjetioci imali su priliku da degustiraju razna jela i pića, a organizovan je i prigodan program kulturno-umjetničkih društava.
