ORK “UNA DSW” ORGANIZOVALA HUMANITARNU AKCIJU ZA POMOĆ OGNJENU GUDELJU

pomozimo ogiju

Prvenstvena utakmica  3.kola Prve lige Republike Srpske za žene između “Une DSW” i “Leotara” iz Trebinja koja je igrana juče Sportskoj dvorani bila humanitarnog karaktera.
Dubičanke su u saradnji sa rukometašicama “Leotara” odlučile da se na ovaj način uključe u akciju pod nazivom ”POMOZIMO OGIJU” i sredstva prikupljena od ulaznica uplate za liječenje desetogodišnjeg Ognjena Gudelja iz Trebinja, koji boluje od akutne leukemije i čija je šansa za  izlječenje operacija koja košta 300 hiljada maraka.
“Slogan ove utakmice bio je “Igrajmo za Ogija”, a uz podršku naših sugrađana prikupili smo 2.000 maraka”, istakla je Daliborka Nikoletić, jedan od trenera Dubičke ekipe.
Trener “Leotara” Zdravko Komljenović je rekao da je zahvalan “Uni DSW” i Dubičanima što su pokazali da imaju veliko srce i što žele da pomognu njegovom sugrađaninu Ognjenu Gudelju.
Raduje vijest da je, uz pomoć dobrih ljudi, humanista iz cijele Republike Srpske i BiH, sakupljeno 100.000 evra koje su uplaćene na račun bolnice u Kilu, a Ognjen se trenutno dobro osjeća. Za dan-dva ulazi u proces daljih analiza, ispitivanja, a za koji dan i operacije.
Humanitarni broj u “m:tel” mreži je 1458, a biće otvoren do kraja mjeseca.  Prvu bitku Ognjen je, zajedno sa svima, dobio. Uz njega smo i dalje.