POČELA NOVA ŠKOLSKA GODINA
Danas je počela nastava u novoj 2011./2012. školskoj godini koju u tri matične osnovne škole, «Vuk Karadžić», «Sveti Sava» i «Majka Knežopoljka», te Srednjoj školi “Nikola Tesla” , pohađa 2.300 učenika.
Od tog broja po prvi put je u školske klupe sjeo 191 đak-prvak.
U svim školama su na vrijeme i kvalitetno obavljene pripreme za početak nastave , stigli su i udžbenici koje je za učenike prvih i drugih razreda osnovne škole obezbjedilo Ministarsvo prosvjete i kulture RS, a provedena je i akcija «Pokloni knjigu-pomozi drugu».
Sve škole spremno dočekuju sezonu grijanja , s tim da će škola Sveti Sava do početka zime nabaviti još određenu količinu ogrijevnog drveta.
Sa novom školskom godinom u Kozarskoj Dubici su krenule i redovne autobuske linije prilagođene potrebama dubičkih đaka-putnika. Ugovore o prevozu učenika direktori škola će sa prevoznicima potpisati tokonm septembra , a tada će biti poznate i cijene mjesečnih voznih karata , mjesta na kojima će se izdavati i visina subvencija koje osigurava Ministarastvo prosvjete i kulture za osnovce i opština Kozarska Dubica za srednjoškolce.
U našoj opštini trećina učenika svakodnevno do škole putuje četiri i po kilometara. Od ukupnog broja učenika 30 posto su đaci putnici.
