PREDAVANJA ZA DUBIČKE PČELARE
Članovi dubičkog Udruženja pčelara Kozarska Dubica okupili su se juče u velikom broju kako bi razgovarali o brojnim temama iz pčelarastva, razmjenili iskustva, ali naučili i nešto novo iz ove oblasti.
Korisna iskustva iz dugogodišnjeg bavljenja pčelarstvom i prozvodnjom meda sa dubičkim pčelarima podijelile su kolege iz Koprivničko-križevačke županije u Hrvatskoj.
«Ovakvi okrugli stolovi naročito su korisni za pčelare početnike», naglasio je Slobodan Pralica, član Izvršnog odbora Udruženja pčelara Kozarska Dubica.
Odgovore na pitanja kako povećati prinose u proizvodnji meda, te dobiti veći broj zajednica pčelinjih društava, dubičkim pčelarima u predavanju dao je Boro Ostojić, pčelar praktičar iz Novigrada Podravskog.

«Ova godina za dubičke pčelare nije bila zadovoljavajuća. Prinosi meda bili su manji od očekivanih, a tome su presudile vremenske prilike», kazao je predsjednik Udruženja pčelara Kozarska Dubica Momčilo Zlojutro.
Udruženje pčelara u našoj opštini osnovano je 1996.godine, i sada okuplja 82 člana. Ministarstvo poljoprivrede RS ove godine subvencioniralo im je proizvodnju novčanim podsticajima od 6 maraka po jednom pčelinjem društvu.
