PREOBRAŽENSKI KUP

ribari 30 08 2011Proteklog vikenda je na obali Une u organizaciji Sportsko-ribolovnog društva «Klen» održano takmičenje u lovu ribe udicom na plovak pod nazivom Preobraženski kup.

Ova tradicionalna manifestacija odvijala se pod pokroviteljstvom opštine Kozarska Dubica i u saradnji sa opštinskom Turističkom organizacijom.
«Ovo je deveti kup koji smo uspješno organizovali», kazao je Željko Slijepčević, sekretar Klena.On je istakao da je na takmičenju učestvovalo osam ekipa iz Hrvatske i BIH , te da su najbolji bili  ribari «Bjelke» iz Sunje koji su ulovili 6 kilograma i 870 grama ribe.
Drugo mjesto zauzela je ekipa «Jelah» iz Tešnja, dok su treći bili domaćini.
Takmičenje u lovu ribe udicom na plovak je poslednja manifestacija u okviru  «Dubičkog kulturnog ljeta 2011».