U ČITLUKU SLUŽEN PARASTOS ZA 12 ČLANOVA PORODICE JANDRIĆ
U subotu je u selu Čitluk na mjestu stravičnog ustaškog zločina kada su ustaše iz Kostajnice 30.avgusta 1941.godine na monstruozan način ubile i zapalile 12 članova porodice Jandrić, služen parastos.Spomenik su izgradili potomci porodice Jandić i nakon 70 godina od zločina okupili se na parastosu odajući poštu nevinim žrtvama.
« U rano jutro, avgusta 41.-e ustaše iz Kostajnice upale su u kuću porodice Jandrić, na monstruozan način ubile cijelu porodicu i zatim ih zapalile,» kaže Milorad Jandrić, potomak ubijene porodice, koji je kao desetogodišnjak bio na njivi i tako izbjegao smrt.
Porodica Jandrić se tog avgusta ugasila u selu Čitluk, ali preživjeli članovi porodice i njihovi potomci, koji žive širom bivše Jugoslavije, žele sačuvati uspomenu na nevine žrtve.
Izgradnjom spomenika stvorili su mjesto gdje će se ubuduće sastajati i njegovati uspomenu na svoje pretke.
«Nije dželatima krvavih ruku bilo dosta zločina nad porodicom Jandrić, nego su istog dana zatrle porodicu Mile Kravića, a stravičan zločin izvršili su i nad porodicom Zec u Strigovi,» rekao je paroh kostajnički Petar Makarić , nakon parastosa koji je služio zajedno sa Željkom Jevđenićem, parohom knežičkim.
«Ovi stravični događaji ne smiju se zabraviti» istakao je Velimir Vezmar šef kabineta načelnik opštine , koji je prisustvovao parastosu, te naglasio da će opština uvijek obilježavati datume stradanja našeg naroda u Drugom svjetskom ratu i poslednjem Otadžbinskom ratu.
