PREOBRAŽENSKIM KUPOM ZAVRŠENO “DUBIČKO LJETO 2015”
Takmičari su na stazi dugoj oko 400 metara , od preduzeća „Kozara drvo“ do mosta u gradu, nastojali da pokažu svoje znanje i umijeće u ovoj sportsko-ribolovnoj disciplini.
Željko Slijepčević, sekretar Sportsko-ribolovnog društva „Klen“ kazao je da je ovo do sada najmasovniji odziv takmičara, te dodao da su vremenske prilike idealne za lov ribe udicom na plovak.


Mada na ovom takmičenju rezultati nisu najvažniji, žiri je za najbolju ekipu proglasio ekipu Sportsko-ribolovnog društva „Banjaluka“ iz Banjaluke, drugi su bili članovi društva Klen iz Majura u Hrvatskoj, dok je treće mjesto zauzela erkipa „Laktaša“.Prvak staze bio je Andrija Žunić iz pobjedničke ekipe „Banjaluka“ koji je ulovio 10,4 kilograma ribe.
Ukupan ulov je bio na zavidnom nivou, a takmičari su pokazali svoj sportski duh i poštovanje prema ovom sportu činjenicom da su ulovljenu ribu, nakon vaganja, pustili nazad u vodu.
Preobraženski kup upotpunjen je i turističkom ponudom. Naime, na keju je 

Turistička organizacija Kozarska Dubica postavila izložbu fotografija sa motivima rijeke Une i okoline, tekst pjesme o Uni naše sugrađanke Milje Antešević Grbić, a organizovano je i spravljanje ribljeg paprikaša.


Turistička organizacija Kozarska Dubica postavila izložbu fotografija sa motivima rijeke Une i okoline, tekst pjesme o Uni naše sugrađanke Milje Antešević Grbić, a organizovano je i spravljanje ribljeg paprikaša. Svoj kotao je prvi put postavila i Turistička organizacija Kozarska Dubica.
Druženje ribara , turističkih radnika i građana na 14.preobraženskom kupu nastavljen je uz fiš paprikaš, pečenu ribu i vino, a ovim sportskim događajem zvanično je i završena manifestacija „Dubičko ljeto 2015“.
