PREOBRAŽENSKIM KUPOM ZAVRŠENO “DUBIČKO LJETO 2015”

Takmičari su na stazi dugoj oko 400 metara , od preduzeća „Kozara drvo“ do mosta u gradu, nastojali da pokažu svoje znanje i umijeće  u ovoj sportsko-ribolovnoj disciplini.
Željko Slijepčević, sekretar Sportsko-ribolovnog društva „Klen“ kazao je da je ovo do sada najmasovniji odziv takmičara, te dodao da su vremenske prilike idealne za lov ribe udicom na plovak.  
preobrazenski kup 2015preobrazenjski kup 3 2015preobrazenjski kup 5 zeljoMada   na ovom takmičenju rezultati nisu najvažniji, žiri je za najbolju ekipu proglasio ekipu Sportsko-ribolovnog društva „Banjaluka“ iz Banjaluke, drugi su bili članovi društva Klen iz Majura u Hrvatskoj, dok je treće mjesto zauzela erkipa „Laktaša“.
Prvak staze bio je Andrija Žunić iz pobjedničke ekipe „Banjaluka“ koji je ulovio 10,4 kilograma ribe.
Ukupan ulov je bio na zavidnom nivou, a takmičari su pokazali svoj sportski duh i poštovanje prema ovom sportu činjenicom da su ulovljenu ribu, nakon vaganja, pustili nazad u vodu.
Preobraženski kup upotpunjen je i turističkom ponudom. Naime, na keju je preobrazenjski kup 1 2015preobrazenjski kup slike 2015preobrazenjski kup paprikas 2015Turistička organizacija Kozarska Dubica postavila izložbu fotografija sa motivima rijeke Une i okoline, tekst pjesme o Uni naše sugrađanke Milje Antešević Grbić, a organizovano je i spravljanje ribljeg paprikaša.
Svoj kotao je prvi put postavila i Turistička organizacija Kozarska Dubica.
Druženje ribara , turističkih radnika i građana na 14.preobraženskom kupu nastavljen je uz fiš paprikaš, pečenu ribu i vino, a ovim sportskim događajem zvanično je i završena manifestacija „Dubičko ljeto 2015“.