VOLONTERIMA OMOGUĆENO POLAGANJE DRŽAVNOG ISPITA

“Volonterima koji su proteklih godinu dana radili u javnim preduzećima i ustanovama, i to za njih 63. koji su se prethodno vodili na evidenciji Biroa za zapošljavanje, omogućeno je da steknu praktična znanja i da im se otvori put ka stalnom zaposlenju”, rekao je Zlojutro.
On je najavio da će opština i u narednom periodu putem isplate stipendija biti podrška mladima koji se školuju, ali i onima koji su završili visoke škole kroz neke nove projekte.
Volonteri koji su godinu dana radili kako bi stekli uslov za polaganje državnog ispita mjesečnoje iz opštinsklog budžeta isplaćivano 50 odsto od najniže plate u Republici Srpskoj na ime toplog obroka, a bili su raspoređeni u Opštinskoj upravi, javnim i privatnim preduzećima, ustanovama i organizacijama.