“VEČE OJKAČE” U KNEŽICI
Na ovoj smotri narodnog stvaralaštva na kojoj se njeguje specifičan način pjevanja u Potkozarju , učestvovalo je 11 muških i ženskih ojkačkih grupa ,kazala je Danijela Režak predsjednik KUD-a „Knešpolje“.Svečano zatvaranje manifestacije „Dani Knešpolja“, koja u Knežici o Vidovdanu objedinjuje niz zabavnih, vjerskih i sportskih sadržaja s ciljem očuvanja običaja i izvornog knešpoljskog melosa upriličiće se 27.juna uz učešće dubičkih i kulturno-umjetnička društva iz Piskavice, Dobrljina, Kostajnice ,Dragotinje, Prijedora i Saničana.
Organizatori se nadaju da će i završnica manifestacije privući pažnju Dubičana, mještana Knežice i susjednih sela, koji poštuju i čuvaju vlastitu tradiciju i običaje, kao dio duhovnog bića i nacionalnog identiteta.