U KOZARSKOJ DUBICI SE SNIMA SERIJA”KAD BUDE BIĆE”

serija misiraca3U produkciji “Balkan filma” i režiji Dubičanina Marka Misirače u Kozarskoj Dubici ovih dana se snima serija „Kad bude biće“ .
Scenario ima 15 epizoda i na osnovu istoimene pozorišne predstave napisao ga je Midhad Kušljugić iz Tuzle.

Radnja priče je smještena i dešava se u BiH danas , u maloj sredini koja može biti bilo koji gradić u Bosni.
A sama priča, kako režiser kaže, počinje povratkom mladog bračnog para sa privremenog rada u Njemačkoj, koji su tamo imali peh i ovdje se vratili bez igdje ičega.Njihovim dolaskom kreću intrige oko toga da li glavni junak ima ili nema para.
U najkraćem ovo je sadržaj serije, čije se dvije prve epizode planiraju snimiti do 9.avgusta , a zatim ponuditi televizijskim i producentskim kućama i onda uz njihovu finansijsku podršku možemo da nastavimo snimanje, rekao je Marko Misirača.
U ovoj seriji glumačke uloge nose bosanskohercegovački, uglavnom pozorišni glumci, još uvijek neafirmisani na filmu i televiziji.
Reditelj serije “Kad bude biće” Marko Misirača je još kao student u Beogradu bio asistent uglednom reditelju Goranu Markoviću  u predstavi “Falsifikator” u Beogradskom dramskom pozorištu, kao i Dejanu Mijaču u komadu “Barbelo, o psima i deci” Jugoslovenskog dramskog pozorišta, a bio je i asistent režije na snimanju filmova “Neke druge priče”,”Turneja”, “Neprijatelj” i “Top je bio vreo”.
Marko Misirača je bio profesionalno angažovan u Gradskom pozorištu “Jazavac” u Banjaluci. On je u ovom teatru na scenu postavio predstavu “Naočari Eltona Džona”.