VASKRS U KOZARSKOJ DUBICI
Svečano i kako dolikuje pravoslavnoj vjeri u svojim hramovima ,porodičnim okupljanjima uz prazničnu trpezu i brojnim zabavama najveći hrišćanski praznik juče su obilježili i Dubičani.
Vaskršnje svečanosti na području Kozarske Dubice počele su u zoru tradicionalnim urancima u pravoslavne hramove gdje su služene Vaskršnje liturgije i obavljeno pričešće.
U gradu su bogosluženja obavljena u Spomen-hramu Svete Petke i Hramu svetih apostola Petra i Pavla.
Proslava najvećeg hrišćanskog praznika nastavljena je u domovima uz svečanu trpezu na kojoj su obavezna bojena jaja,kao simbol rađanja života.
Vaskrs je porodični praznik ,ali i praznik saborovanja i okupljanja kod Srba.Na Vaskrs se u Kozarskoj Dubici tradicionalno organizuju „tucijade“, koje su i ove godine održane u mjesnim zajednicama Draksenić i Hadžibair.
Tucijadu u Mjesnoj zajednici Hadžibair otvorio je načelnik opštine Nino Jauz, čestitao Dubičanima ovaj najvaći hrišćanski praznik i naglasio da opština Kozarska Dubica uvijek podržava događaje i akcije koje organizuju mjesne zajednice, posebno kada imaju za cilj njegovanje i čuvanje tradicije i običaja naroda ovog kraja.