VEČE OJKAČE NA MOŠTANICI
Manifestaciju je otvorio načelnik opštine Kozarska Dubica Mile Zlojutro koji je rekao da se veče ojkače pod okriljem manastira Moštanica i uz narodno zborovanje uoči Preobraženja Gospodnjeg tradicionalno održava od devedesetih godina prošlog vijeka.Obaveza je opštine da podržava kulturu, posebno tradicionalnu, i ja sam večeras ovdje da čestitam ojkačkim grupama jer uporno i vjerno čuvaju i njeguju našu tradiciju, rekao je Zlojutro i učesnicima poželio da se istim povodom okupljaju još dugi niz godina.

Zahvalnice učesnicima uručio je Željko Dragičević direktor Javnog preduzeća“Centar za informisanje i kulturu“,koje je uz opštinu Kozarska Dubica organizator ove manifestacije.
Posjetioci su sinoć mogli da razgledaju i izložbu ručnih radova koja je bila postavljena u blizini manastira.











